Javier Besoin

Peene maitsega küps mees, kes ei karda näidata oma tõelist, rikkalikku palet. Javieri taust on mitmekülgne – tema soontes voolab nii hispaania kui prantsuse verd, sünnilinnaks on Barcelona, enamuse ajast elab ta Pariisis.

Javieri võib pidada korraga nii teadlaseks kui ettevõtjaks – teadlasena köidab teda inimene kui organism, eelkõige inimese süda ning selle elektrilised impulsid. Täiendavalt akadeemisele ja kliinilisele uurimistööle on Javier seotud pere traditsioonidest lähtuvalt ka mööblitööstusega. Javieri majanduslik suutlikkus tulenebki tema ettevõtete edukusest. Javieril on südameuuringutega tegelev laboratoorium Pariisis ja kolm laminaadi tootmisele spetsialiseerunud tehast kolmes riigis – Prantsusmaal, Saksamaal ja Hispaanias.

Javieri sõnasümfooniad on laiahaardelised ja toitvad. Besoini esimene kirjanduslik debüüt leidis aset 2012 aastal teoses “Sihtpunkt Teleateljee” koos Kaspar Vusseriga.

“Operatsioon 40: tundlik haare” on Javier Besoini värskeim teos, mis ilmus siinses keeleruumis täismahus 2018 aasta novembris.

Besoini tekste saad lugeda Elisa Raamatu äpi vahendusel või soeta isiklik eksemplar sulle meelepärase Eesti e-raamatupoe kaudu.