Kaspar Vusser

Kaspar on mitme näoga Eesti mees, kelle väljendusrikkus ja katsetamismeelsus on tegelaskujudest kõrgeima nivooga.

Kaspari sees pulbitsevad sõnad ja tants, linna- ja metsaruum, sirelid ja männid, kajakad ja varblased. Kaspar vusserdab mõtetes ja sõnades. Tema loometegevust on mõjutanud arstid ja elektroonikud, biokeemikud ja insenerid, elukunstnikud, muusikud ja graafikud. Kaspar tahab palju teada ja praktiliselt kogeda. Kuigi Kaspar soovib sõnaliselt kõigile tarkust, nalja ning armastust, ei tähenda see, et temas oleks puudu suur ja sügav sisu – valu ja vaev ei ole talle võõrad. Ta mõistab kogu elu spektrit, kuid Kaspari peamine arvamus on, et kõike ei maksa võtta liiga tõsiselt. Valgus; valgus, jah, on kõige algus!

Kaspar Vusser on siinse kirjandusliku koosseisu seni kõige produktiivsem tegelaskuju. Kaspari kirjutiste jada:

Vusserduste võnked (2006)
Sihtpunkt Teleateljee (2012)
Kohv. Minimalism (koos Tõnis Laanemaaga; 2015)
Sihtpunkt Teleateljee (e-pub; 2019)
Fragmente kehvalgusest 1 (e-pub; 2019)

“Sihtpunkt Teleateljee” on Kaspar Vusseri üks erakordsemaid teoseid. Viie astronoomilise kirjutamisaasta jooksul sai sellesse põhjalikult põimitud elektroonikat ja elektrotehnikat, tekitatud sidusus inimkehade ja kujutava kunstiga. Kaastegeva autorina ilmub selles teoses esimest korda lugejate ette ka Javier Besoin (kaasautorid Erkki Trummal, Rauno Gordon), kelle mõjul tekivad teosesse mikrotasandid, mis esitavad lugejale mõistmise osas olulisi lisaülesandeid. Teised kaasatud kunstnikud on Anton Veeremets (muusika), Triin Ella (laul), Sigrid Valgma (ehtedisain), Krete Pajo (raamatukujundus, tootedisain), Zoran Grojic (foto), Laura Kvelstein (koreograaf), Mihkel Ernits (lavastaja-koreograaf).

Sihtpunkt Teleateljee” on üks nõudlikumaid ja mitmekihilisemaid teoseid, mida lugejale oma tööde valikust saame pakkuda. 2012 aastal trükitud tiraaž on läbi müüdud. 2019 aasta detsembris ilmus Kasparilt uus teos pealkirjaga “Fragmente kehavalgusest 1”. Mõlemad teosed on saadaval digitaalsete versioonidena Eesti raamatukaupluste e-poodides või Elisa raamatuäpis.